شرلوک هلمز 41 ساله شد

شرلوک هلمز 41 ساله شد

 بندیکت تیموتی کارلتون کامبربچ ملقب به بندیکت کامبربچ امروز شمع تولد ۴۱ سالگی خود را خاموش خواهد کرد.

 
به گزارش اینتیتر به نقل از میزان ،  بندیکت تیموتی کارلتون کامبربچ ملقب به بندیکت کامبربچ امروز شمع تولد ۴۱ سالگی خود را خاموش خواهد کرد.
 
کامبربچ ۱۹ ژوئیه ۱۹۷۶ در محله همراسمیت شهر لندن به دنیا آمد. او فرزند تیموتی کارلتون و واندا ونتهام است که هر دو بازیگر هستند. کامبربچ از دانشگاه منچستر فارغ‌التحصیل شده است و آموزش خود را در آکادمی موسیقی و هنر‌های نمایشی لندن ادامه داد.
 
وی فعالیت نمایشی خود را در تئاتر رجنتس پارک لندن، با اجرای آثاری از شکسپیر مانند درد بیهوده عشق، رؤیای شب نیمه تابستان و رومئو و ژولیت آغاز کرد. در سال نیز نقش جورج تسمان در در اجرایی از هدا گابلر بازی کرد و از آن به بعد تاکنون در تئاتر‌های مختلف ساختهٔ تئاتر سلطنتی بریتانیا ظاهر شده است که می‌توان به تئاتر پس از رقص و فرانکنشتاین اشاره کرد.

فعالیت‌های تلویزیونی او از سال ۲۰۰۰ با حضور در ضربان قلب آغاز شد. سپس او در فیلم‌های شاهد بی صدا ، چهل و خرده‌ای ساله و در فیلم تلویزیونی هاوکینگ در سال ظاهر شد.

 
او از سال ۲۰۱۰ در مجموعه شرلوک در نقش شرلوک هلمز ظاهر شده است. او همچنین به خاطر بازی در فیلم پایان رژه در نقش تام استوپارد در سال۲۰۱۲  شناخته شده است.
 
او به خاطر بازی در فیلم بازی تقلید نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. بندیکت کامبربچ در سه‌گانه هابیت از طریق ضبط صدا و حرکات بدنی نقش اسماگ و نکرومانسر را ایفا کرده است. در سال ۲۰۱۶ در فیلم دکتر استرنج ایفای نقش کرده است.

بندیکت کامبربچ نامزد و دریافت کننده جوایز متعددی است. او برنده بهترین بازیگر برای بازی در نقش فرانکشتاین است و همچنین نامزد دریافت سه جایزه امی و برنده بهترین بازیگر مرد برای بازی در مینی سریال شرلوک در نقش شرلوک هلمز شده است و برای به تصویر کشیدن آلن تورینگ در فیلم بازی تقلید نامزد بهترین بازیگر مرد اسکار شده است. علاوه بر این، او نامزد شش بفتا و نامزد دو جایزه گلدن گلوب است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.