سوپر استار هالیوود طعنه زدن به ترامپ را رها نمی کند

سوپر استار هالیوود طعنه زدن به ترامپ را رها نمی کند

هنکس با فرستادن دستگاه قهوه ساز به خبرنگاران کاخ سفید، آنها را به ادامه مبارزه ترغیب کرد.

 

آخرین نطق ایراد شده هنکس علیه ترامپ
به گزارش اینتیتر به نقل از ایران آنلاین، تام هنکس آخرین بار که جایزه یک عمر دستاورد جشنواره رم را از کلودیا کاردیناله گرفت گفت باور نمی‌کند آمریکا بخواهد هرگز به دونالد ترامپ که یک یاوه‌سرای خودشیفته است برای ریاست‌جمهوری رای دهد.
او در این نشست در گفت و گو با مطبوعات به سرعت صحبت را به سیاست کشاند و گفت مدام از من سوال می‌شود که «چرا ترامپ؟» و پاسخ من این است: شما ایتالیایی هستید. چرا برلوسکونی؟
هنکس که پیش از این هم علیه ترامپ صحبت کرده و از بی‌تجربگی او سخن گفته در ادامه نظراتش گفت: این برای من شبیه یک سیرک است. هر چهار سال یک بار، یک سیرک وارد سراسر آمریکا می‌شود. هر چهار سال یک بار ما درباره این که چه کسی باید رهبری را به دست بگیرد تصمیم می‌گیریم. گاهی شرایط طوری است که انگار سر چهارراه ایستاده‌ایم. همه چیز شبیه یک چهارراه است. اغلب اوقات تبی از ترس و اضطراب همه جا را می‌گیرد. بعضی وقت‌ها همه چیز موجه است و گاهی هم همه چیز سازمان‌دهی شده است.
این بازیگر که دو جایزه اسکار در کارنامه دارد فکر نمی‌کند که این وضعیت جدید باشد و می‌گوید: بدون شک فکر می‌کنم که جهان دارد وارد فضایی بسیار عمیق می‌شود که در آن آینده لرزان است، آینده اسرارآمیز است، در آن بخش‌های بزرگی از جهان با مشکلاتی روبه رو می‌شوند که هیچ راه‌حلی برایش وجود ندارد.
او افزود: وقتی آمریکا با این شرایط و دوره روبه رو شده، ما هرگز نمی‌توانیم با یک خودشیفته یاوه‌سرا به عنوان ریاست جمهوری همراهی داشته باشیم.
تام هنکس گفت باور دارد که شخصیت ترامپ از آنهایی است که به کرات تلاش کرده‌اند تا در سیاست آمریکا جایی داشته باشند، اما آنها خارج از قدرت هستند، هرچند وجود داشته‌اند. همیشه یک «هوی لانگ» وجود داشته، همیشه یک «وندل ویلکی» وجود داشته، همیشه یک «هربرت هوور» وجود داشته است. او با این جملات به چهره‌های سیاسی پوپولیست دهه ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ آمریکا اشاره کرد.
وی افزود: همیشه یک سناتور جوزف مک کارتی وجود داشته  اما ما هرگز آینده خود را برای آنها سرمایه‌گذاری نمی‌کنیم. ما هرگز این کار را نمی‌کنیم و امروز هم این کار را نخواهیم کرد.
این بازیگر تاکید کرد که این جشن و سیرک امسال هم راه افتاده و هر نوع تبلیغی برای این کمپین به معنی افتضاحی از جهل و نادانی است.
هنکس افزود: اما این نادانی یک مشکل جهانی است و فقط به انتخابات فعلی ما مربوط نمی‌شود. جهل یک کالا است که می‌تواند خرید و فروش شود و افرادی برای حفظ وضع موجود مروج این کالا هستند. افرادی برای حفظ قدرت به تبلیغ برند جهل می‌پردازند و وقتی جهل غلبه کند می‌تواند اتفاق‌های بدی برای نوع بشر رخ دهد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.